Hrabětice

www.hrabetice.cz

V sobotu dne 1. května 2010 se uskutečnilo tradiční zahájení sezóny na cyklotrase Brno – Vídeň, tentokrát v obci Hrabětice na Znojemsku.

V důsledku deštivého počasí vyjelo z Brna jen několik cyklistů, v Modřicích se pak připojila velká skupina kolařů, ke kterým se na trase přidali další. Vzhledem k tomu, že se počasí nakonec umoudřilo, přijelo do Hrabětic již se sluníčkem asi 170 cyklistů, mezi nimi i přátelé kol z Rakouska. Nejstarší cyklista – 78 let, přijel až z Hrušovan u Brna, nejmladším účastníkům pak bylo teprve 6 a 7 roků.

Každý z kolařů obdržel u prezence upomínkový předmět s logem CS B-V – „žlutou kšiltovku“ a dále pak propagační materiály obce Hrabětice.

Po krátkém uvítání starostou obce Jaroslavem Fodorem a zdravicí hostů byla sezóna zahájena. Následoval kulturní program – vystoupení mažoretek a pěveckého sboru, po celé odpoledne hrála jak k poslechu, tak později i k tanci, hudební skupina, bohaté a hlavně chutné občerstvení bylo zajištěno.

Kdo měl zájem, mohl si zajet prohlédnout místní pozoruhodnost „Kalvárii“ nedaleko obce.

Akce se vydařila, i když zřejmé kvůli rannímu dešti přijelo méně kolařů než obvykle – cyklisté však odjížděli velmi spokojeni, což bylo účelem tohoto setkání. To dokazují i fotografie, které si můžete prohlédnout na www.cyklobrnowien.cz

zdroj: http://www.cyklobrnowien.cz

Nikdo zatím nepřidal komentář.

No trackbacks yet.

Zanechat komentář