Hrabětice

www.hrabetice.cz

Nezvykle klidné byly právě skončené svátky na Znojemsku. Hodnotí je tak policie, záchranka i hasiči.
Ještě těsně před Štědrým dnem vybíralo vedení Znojma svého budoucího tajemníka. Personální oddělení přijalo neuvěřitelných pětadvacet žádostí, ze kterých město vybírá toho nej. Jenže zatím nevybralo.
„Máme za sebou první kolo výběrového řízení. Z pětadvaceti přihlášených se dostavilo třiadvacet uchazečů o post tajemníka. Šestičlenná komise nakonec vybrala pět lidí, se kterými bude pokračovat v pohovorech v pondělí,“ uvedl den před Štědrým dnem starosta Znojma Zbyšek Kaššai.
Jméno nového tajemníka by tedy mělo být známo právě dnes.
Radní se před svátky také zabývali výběrem firmy, která má na radnici provést audit. „Rada města se bude výběrem auditor zabývat počátkem ledna, v tuto chvíli ale nemám bližší informace, věnoval jsem se především výběrovému řízení na nového tajemníka města,“ nastínil starosta.
Komunální politici si pak především užívali svátečních dní. Ty nepřidělaly více práce ani zdravotníkům či hasičům. Jen několik kostí vytahovali lidem z krku lékaři ve znojemské nemocnici o Štědrém dni. „Nezaznamenali jsme žádná vážnější zranění. Jen o Štědrém dnu jsme ošetřovali tři lidi s uvízlými kostmi v krku a na Boží hod jsme měli dva podobné případy,“ konstatoval mluvčí nemocnice Pavel Jajtner.
Pouze dva výjezdy měli po dobu svátků hasiči. Kuriozní na nich byl fakt, že oba požáry se odehrály v rozmezí několika hodin v jedné vesnici. „Vyjížděli jsme na Boží hod krátce před desátou hodinou do Hrabětic, kde byl ohlášen požár domu. Na místě pak hasiči zjistili, že v ulici Šanovská hoří kotelna se dřevem a uhlím,“ sdělil operační důstojník jihomoravských hasičů. Tento požár se obešel bez zranění a větších škod a hasiči jej brzy zlikvidovali.
Jen za necelých sedm hodin však cisterny se zapnutými majáky mířily do stejné vesnice. „Druhý požár byl také v Hraběticích na Štěpána o půl páté ráno. Šlo o požár dřevěné boudy a lidé si jej uhasili ještě před naším příjezdem. Hasiči pak jen dohašovali a rozebírali ohořelé trámy,“ doplnil operační důstojník.
Přímou souvislost obou požárů či práci případného žháře vyloučila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. „V případě obou požárů jsme nezjistili cizí zavinění. Jinak jsme v průběhu svátků nezaznamenali od pátku žádné vážnější protiprávní jednání,“ dodala mluvčí.
Policii nezaměstnali tentokrát ani řidiči. Pokud někdo boural, pak nehodu nehlásil a policie ji nevyšetřovala.
Relativní klid měli také znojemští městští strážníci. Odchytávali zatoulané psy a dopravovali je do bezpečí stejně jako několik opilců. „Volali nám lidé a oznamovali několik toulavých psů. Ty jsme pak dopravili do městského útulku v Načeraticích, protože neměli známky a nepodařilo se nám najít jejich majitele,“ řekl operační důstojník strážníků František Henych.
Na záchytku ale s opilými lidmi nemuseli. „Byli ještě v takovém stavu, že byli schopni se dostat domů Jen jsme asistovali u kontroly, zda nemají nějaké zdravotní problémy,“ uzavřel Henych.

zdroj: http://znojemsky.denik.cz, 27.12.2010 8:07

Nikdo zatím nepřidal komentář.

No trackbacks yet.

Zanechat komentář