Hrabětice

www.hrabetice.cz

Garážová vrata, městskou tržnici, autobusovou zastávku s čekárnou, kontejnery a trafostanici. To všechno si vzali na paškál sprejeři na Znojemsku, kteří je zohyzdili ornamenty a nápisy černou a zelenou barvou.
„Neznámý sprejer vytvořil černou barvou nápis o velikosti osmdesát krát devadesát centimetrů na garážových vratech v Tovární ulici ve Znojmě. Jedná se o nesrozumitelný nápis v levém horním rohu. Majitel byl ve své garáži naposledy na konci července. Po více než týdenním návratu zjistil tuto nepříjemnou skutečnost,“ popsala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Vznikla mu dvoutisícová škoda.
„Další případ sprejerství šetříme v Hrušovanech nad Jevišovkou. Během uplynulých čtyř dnů neznámý pachatel posprejoval v centru města tržnici a autobusovou zastávku. Na stěnách tržnice a čekárny pro cestující se objevily zelené nápisy SAWANA, PUMA a 100KARI,“ dodala mluvčí. Vlastník škodu odhadl na dvanáct set korun.
Pravděpodobně i v Hraběticích řádil stejný umělec. „Používal stejnou barvu a zůstaly po něm i některé shodné nápisy. Zeleně popsal čtyři velkoobjemové kontejnery a trafostanici. Škoda v tomto případě ještě není vyčíslená,“ řekla Drahokoupilová. Jednotlivými případy se nyní policie zabývá. „Podle trestního zákoníku vandalům hrozí až rok odnětí svobody,“ uvedla mluvčí.

zdroj: http://znojemsky.denik.cz

Nikdo zatím nepřidal komentář.

No trackbacks yet.

Zanechat komentář