Hrabětice

www.hrabetice.cz

Šanov – Pořádně horko bylo v noci ze čtvrtka na pátek hasičům, kteří likvidovali požár přístavku u rodinného domku v Šanově. Při dohašování střešních trámů jeden z dobrovolných hasičů propadl nezpevněnou částí stropu a zranil se na noze.

„Oheň zasáhl téměř celou střechu přístavku ve dvoře, hořelo na ploše zhruba devět a půl krát čtyři metry. Protože dům je v řadové zástavbě a hrozilo rozšíření požáru do okolí,“ popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Na místo vyrazily profesionální jednotky ze stanice v Hrušovanech nad Jevišťovou, doplněnou o automobilový žebřík ze stanice ve Znojmě.

„Přijely i dobrovolné jednotky z Šanova, Drnholce a Božic. Proti plamenům hasiči nasadili tři vodní proudy a oheň se podařilo dostat pod kontrolu ve dvě hodiny v noci. Rozebírání zbytků střešní krytiny a dohašování lokálních ohnisek zaměstnalo hasiče další hodinu. Likvidaci požáru ukončili ve patnáct minut po třetí hodině ranní,“ doplnil Haid.

Příčinu vzniku požáru nyní vyšetřovatel zjišťuje. „Podle předběžného odhadu oheň způsobil škodu za sto padesát tisíc korun,“ uvedl Haid.

zdroj: http://znojemsky.denik.cz, 20.5.2011

Nikdo zatím nepřidal komentář.

No trackbacks yet.

Zanechat komentář