Hrabětice

www.hrabetice.cz

Smrtí mladého muže skončila noční havárie Renaultu na silnici mezi Hevlínem a Dyjákovicemi.
Renault Laguna, který řídil opilý mladý řidič, se několikrát otočil přes střechu a skončil v poli.
„Osmnáct minut po jedné hodině noční přijalo operační středisko záchranné služby informaci o dopravní nehodě, při které bylo zraněno více osob. Na místo okamžitě vyjel tým rychlé lékařské pomoci, který nalezl tři mladíky, z nichž jeden byl v kritickém stavu,“ popsala mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.
Zasahující tým u mladého muže, který měl těžká poranění, okamžitě zahájil resuscitaci za podpory léků a přístrojů. „Přes všechno úsilí byla bohužel zranění natolik závažná, že nebylo možné obnovit základní životní funkce a muž následkům svých zranění podlehl,“ dodala mluvčí.
Další dva zraněné na místě lékaři ošetřili. „S lehčími zraněními je transportoval tým záchranářů do znojemské nemocnice,“ sdělila Zuchová.
Podle policie jel řidič příliš rychle. „Dvaadvacetiletý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky a svým schopnostem, po projetí zatáčky dostal smyk. Auto se několikrát převrátilo přes střechu a skončilo v poli,“ popsala nehodu mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.
Policisté provedli u řidiče dechovou. „Naměřili mu 1,62 promile alkoholu v krvi. Škoda na autě je odhadnutá na padesát tisíc korun,“ dodala mluvčí.
Podle policejních statistik jde už o druhou dopravní nehodu od začátku roku, při které zemřel člověk. První lidský život si vyžádala nehoda, která se stala čtvrtého ledna mezi obcemi Těšetice a Suchohrdly. Srazil se zde Citroën Saxo a Škoda Felicia. Ve zdeformované kabině citröenu zůstal zraněný dvacetiletý řidič, osmnáctiletá spolujezdkyně zemřela.

zdroj: http://znojemsky.denik.cz, 13.2.2011 9:03

Nikdo zatím nepřidal komentář.

No trackbacks yet.

Zanechat komentář