Hrabětice

www.hrabetice.cz

Hevlín – Další kolo jednání s cílem zabránit likvidaci lokální železnice z Hrušovan do Hevlína má za sebou tamní starosta Drahomír Nosek. Od krajských úředníků získal příslib, že snahu obce o získání trati podpoří.

Mikroregion Hrušovansko se k žádosti Hevlína nepřidá, protože na projednání na úrovni obcí bylo málo času.

„Máme za sebou jednání s úředníky z krajského odboru dopravy. Zopakovali, že kraj veřejnou dopravu na hevlínské trati platit nebude, přislíbili ale, že ve svém vyjádření pro ministerský drážní úřad snahu Hevlína trať získat podpoří,“ sdělil starosta Nosek.

Jak dodal, drážní úřad mezitím vyhověl dřívějšímu odvolání obce proti žádosti státního správce železnic o likvidaci trati mezi Hrušovany Hevlínem. „Přestože jsme se odvolávali my a úřad zahájil příslušné řízení, nejsme zatím v seznamu účastníků. Proto nyní žádáme, aby úřad obec do jednání přivzal,“ popsal další část anabáze starosta.

K záměru převzít opuštěnou lokálku se starosta pokusil přizvat své kolegy z mikroregionu Hrušovansko. „Šlo o to, že sdružení obcí může trať získat bezplatně a navíc by její údržbu dál zajišťoval stát. Bohužel na vyjádření je lhůta jen tři týdny. Kolegové jednak neměli dost informací, jednak by museli záměr probrat ve svých zastupitelstvech,“ shrnul Nosek, proč Hevlín, zůstane s žádostí sám. Zkušenosti z jiných podobných případů podle něj nasvědčují tomu, že stát lokální trati převádí za spíše symbolickou cenu.

Drážní úřad v odvolacím řízení rozhodne nejdříve po osmém červnu, kdy končí lhůta pro zasílání vyjádření. Pravidelná železniční doprava mezi Hrušovany a Hevlínem skončila loni v červnu. Už na podzim státní správci železnic navrhli trať zlikvidovat.

zdroj: http://znojemsky.denik.cz, 12.5.2011

Nikdo zatím nepřidal komentář.

No trackbacks yet.

Zanechat komentář