Hrabětice

www.hrabetice.cz

Hrabětice – K nehodě kamionu, který se nedaleko Hrabětic převrátil do příkopu, vyrazili v pátek před jedenáctou hodinou dopolední znojemští a hrušovanští hasiči.
„Téměř třicet minut jim zabralo náročné vyprošťování zraněného řidiče. Při příjezdu hasiči zjistili, že jde o havárii tahače Volvo s návěsem, naloženým kukuřicí. Po výjezdu z levotočivé zatáčky se dostal mimo vozovku a převrátil se na pravý bok do příkopu,“ popsal nehodu mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.
Ve zdemolované kabině zůstal zaklíněný zraněný řidič.
„K záchraně řidiče z vraku tahače hasiči nasadili dvě sady vyprošťovacího nářadí a kabinu museli postupně rozstříhat a pomocí hydraulických rozpínacích tyčí roztáhnout,“ dodal mluvčí.
Hasiči předali šestadvacetiletého řidiče do péče zdravotníků. „Na autě udělali protipožární opatření. Protože z poškozené palivové nádrže vytékala nafta, úniku paliva do terénu zabránili utěsněním otvorů tmelem.
Majitel auta přistavil náhradní kamion, do kterého hasiči z nádrží havarovaného tahače přečerpali zhruba pět set litrů nafty. Zásah hasiči ukončili hodinu po poledni,“ informoval Haid.

zdroj: http://znojemsky.denik.cz, 16.7.2010 15:49

Nikdo zatím nepřidal komentář.

No trackbacks yet.

Zanechat komentář